►Nejdražší marmeláda světa◄

6. února 2008 v 16:35 | Tkacma
LONDÝN - Luxusní řadu marmelád připravila ke svému 125. výročí společnost F Duerr & Son´s z anglického Manchesteru. Jemná pomerančová marmeláda s kousky ovoce, whisky, šampaňským a zlatými šupinkami je balena v prvotřídní sklenici z pravého křišťálu. Jedna zavařenina vyjde na pět tisíc liber, v přepočtu tedy 210 tisíc korun. A zájemci, kteří chtějí ochutnat pouze jediné sousto na kousku chleba by za máznutí zaplatili tři tisíce dvě stě korun. Marmeláda je vyrobena z extra prvotřídních surovin. Základ tvoří vyzrálé sevillské pomeranče. Přídavek tvoří whisky Dalmore 62 z lihovaru Whyte & Mackay, jedna láhev této luxusní pálenky stojí 1,4 milionu korun. Chuť zjemňuje také šampaňské Pol Roger Cuvée Sir Winston Churchill 1996 a barvu dokresluje čtyřiadvacetikarátové zlato v šupinkách. Delikátní lahůdku v sobě skrývá sklenice z křišťálu, jejíž hodnota je vyčíslena na 47 tisíc korun.

"Je to neuvěřitelně dobré. Ochutnávali jsme ji na velkém setkání minulý týden a každý byl okouzlen. Whisky v chuti jasně vyniká. Šampaňské tvoří spíše dochuť," tvrdí manažer společnosti Mark Duerr.

Původně měl být džem připraven pro unikátní aukci, jejíž výtěžek by odešel na konto Manchesterské dětské charity. Představitelé firmy se však rozhodli, že podobný produkt budou připravovat jako exkluzivní řadu pro majetné zákazníky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zde oznam svůj příchod:)

Klikejs

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.